Tepelné a izolačné vlastnosti garážových brán

Zateplenie garážovej brány

Miera zateplenia a tesnenia garážovej brány je jeden z najdôležitejších prvkov, ktorý by ste mali zohľadňovať pri výbere brány. Brány BOST SK sú vďaka bočnému a hornému flexibilnému tesneniu dokonale uzavreté a samotné zateplenie je dostupné v troch prevedeniach.

Brány bez izolácie

Brány bez izolácie

Najekonomickejším, ale aj najmenej účinným riešením sú brány bez izolácie. Tento variant sa väčšinou používa pre samostatne stojace brány menších rozmerov. Galvanizovaný oceľový plech totiž vytvára dostatočnú pevnosť brány a odolnosť voči poškodeniu aj pri ekonomicky výhodnej verzii bez izolácie. Toto prevedenie v našej ponuke zastupujú brány VERSUS a POPULAR.

Brány s izoláciou z polystyrénu

Brány s izoláciou z polystyrénu

Brány s izoláciou z polystyrénu predstavujú spojenie výhod zateplenej brány a cenovo prijateľnej varianty. Technológia zateplenia polystyrénom umožňuje šetriť výrobné náklady a tepelné vlastnosti brány vyhovujú bežným požiadavkám na udržanie teploty v garáži. Sekcia týchto brán je zložená z vonkajšieho oceľového plášťa a vnútornej plastovej HP dosky. V tomto prevedení vám ponúkame brány MODUSSOLID a DECOR v menších rozmeroch (do šírky 5,45 m).

Brány s izoláciou z polyuretánu

Brány s izoláciou z polyuretánu

Najúčinnejším prevedením zateplenia disponujú brány s izoláciou z polyuretánu. Polyuretán bez obsahu škodlivých freónov je ukrytý v obojstrannom oceľovom plášti sekcie, čiže nestráca svoju hustotu. Tento systém spolu s dômyselnou mechanikou zabezpečujú výborné tesniace vlastnosti brány: udržiavajú v garáži potrebnú teplotu, zabraňujú úniku tepla do okolia a nezvyšujú spotrebu energie v uzatvorenom priestore. Okrem toho sú polyuretánom izolované brány pevnejšie, a teda aj bezpečnejšie. V našej ponuke nájdete toto prevedenie pri bránach FOCUSFORMATFUTURFINAL a FIBER.


Naše produkty

Máte otázku? ×