Komponenty a rozmery garážových brán

Brána je tvorená z troch základných komponentov: z jednotlivých sekcií, kovania (vodiace lanká, ložiská, vyvažovacia pružina, pánty) a pohonu s ovládaním.

Sekcie brán

Výplňou brány sú sekcie s rozmermi 500x610 mm vystavané na výšku. Kombinácia vybraného typu izolácie a pozinkovanej ocele, z ktorej sú sekcie spolu s kovaním tvorené, zabezpečuje, že priestory vašej garáže ostanú odvetrané a suché.

Kovanie brán

Kovanie brán je tenšie pri priemyselných aplikáciách, no v prípade záujmu môžeme aj vo vašej domácej bráne použiť priemyselný hardware.        

Dôležitým prvkom brány sú vyvažovacie pružiny, pretože od nich závisí životnosť brány. Tá je obmedzená na počet cyklov pružiny, pričom jeden cyklus znamená jedno otvorenie aj zatvorenie brány. Pri správnom používaní a údržbe by mala pružina vydržať 12 000 cyklov (resp. 20 000 pri priemyselných bránach).

Pohon brán

Pohon brány tvorí motor s príslušným ovládaním,* pričom ten je možné doplniť kedykoľvek k akémukoľvek typu sekčnej brány. Správne nadimenzovaný motor pritom funguje dlhodobo bez obmedzenia životnosti brány.

Rozmery brán

Klasické rozmery garážovej brány pre domácnosti sú 6x3 m. Po konzultácii však môžeme túto veľkosť upravovať podľa vašich potrieb, pričom platí, že čím väčšia šírka, tým menšia výška. Pri oceľových priemyselných bránach je štandardom veľkosť 6x5,44 m, pri hliníkových bránach NASSAU môže byť šírka brány až 10 m. Oba typy brán však radi vyhotovíme podľa vašich predstáv a požiadaviek.

Štandardná hrúbka polyuretánom izolovanej garážovej brány je 4 cm, brána bez izolácie alebo s polystyrénovou izoláciou dosahuje hrúbku 3,5 cm.

*Neplatí v prípade brány s manuálnym ovládaním.


Naše produkty

Máte otázku? ×